Deklaracja dostępności
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.
Deklaracja dostępności dotyczy strony https://pcprstalowawola.pl/.
Data publikacji strony internetowej: Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności i wyłączeń wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Na stronie nie zapewniono alternatywy dla treści nietekstowej.
- Niektóre fragmenty treści strony będące faktycznie listami elementów nie są zdefiniowane w kodzie strony jako listy.
- Treści spod kursora nie spełniają trzech głównych wymagań.
- Na stronie internetowej nie zawarto celu linków w kontekście.
Treści nieobjęte przepisami
- Mapy są wyłączone z obowiązku zapewniania dostępności.
Przygotowanie deklaracji dostępności i jej aktualizacja
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Deklarację sporządziliśmy na podstawie badania przeprowadzonego przez CBI24 Sp. z o.o. Wyniki badania przedstawia Streszczenie raportu z audytu (95 kb, PDF).
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Tomasz Brymora - Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli — mejlowo pcpr@pcprstalowawola.pl lub telefonicznie 15 643 36 68.
Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów.
Zgłaszając takie żądanie podaj:
- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Na Twoje zgłoszenie odpowiemy najszybciej jak to możliwe, nie później niż w ciągu 7 dni od jego otrzymania.
Jeżeli ten termin będzie dla nas zbyt krótki poinformujemy Cię o tym. W tej informacji podamy nowy termin, do którego poprawimy zgłoszone przez Ciebie błędy lub przygotujemy informacje w alternatywny sposób. Ten nowy termin nie będzie dłuższy niż 2 miesiące.
Jeżeli nie będziemy w stanie zapewnić dostępności cyfrowej strony internetowej lub treści, wskazanej w Twoim żądaniu, zaproponujemy Ci dostęp do nich w alternatywny sposób.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę.
Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej.
Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli,
- ul. 1-go Sierpnia 12, 37-450 Stalowa Wola,
- mejl: pcpr@pcprstalowawola.pl.
Możesz także poinformować o tej sytuacji Rzecznika Praw Obywatelskich i poprosić o interwencję w Twojej sprawie.
Pozostałe informacje
Dostępność architektoniczna
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli, ul. 1-go Sierpnia 12, 37-450 Stalowa Wola
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli ma siedzibę w budynku biurowym „Metalowiec” w Stalowej Woli, ul. 1-go Sierpnia 12. PCPR nie jest właścicielem budynku. Budynek „Metalowiec” znajduje się w centrum miasta Stalowa Wola, do budynku prowadzą ciągi piesze. Urząd zajmuje pomieszczenia usytuowane na parterze oraz trzecim piętrze budynku.
Do budynku prowadzą 2 wejścia: główne od strony parkingu i torów kolejowych oraz drugie od strony ulicy 1-go Sierpnia. Do obu wejść na zewnątrz budynku prowadzą schody. Wejście od strony ulicy 1-go Sierpnia nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Po prawej stronie tego wejścia znajduje się Recepcja a za nią schody z trzema stopniami, oznaczone żółto czarnymi taśmami. Schody te uniemożliwiają samodzielny wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich na hol. Wejście główne do budynku przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Przy schodach do wejścia głównego od strony parkingu znajduje się podjazd umożliwiający wjazd do budynku osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Drzwi tego wejścia rozsuwają się automatycznie i prowadzą na hol.
Korytarze prowadzące do pomieszczeń biurowych PCPR są szerokie, dobrze oświetlone. Na korytarzach przy pomieszczeniach biurowych PCPR na parterze i trzecim piętrze znajdują się pięcioosobowe ławki do poczekalni dla klientów Urzędu. Na parterze do części korytarza prowadzą 2 schody oznaczone żółto czarnymi taśmami a obok nich podjazd o niewielkim stopniu nachylenia.
Drzwi i ściany szklane nie są oznaczone kontrastową taśmą.
Schody wyposażone są w poręcze.
Stopnie schodów wewnątrz budynku są oznaczone kontrastowymi pasami. Stopnie schodów na zewnątrz budynku nie są oznaczone kontrastowymi pasami.
Na parterze budynku znajduje się duży hol z 3 windami z rozsuwanymi automatycznie drzwiami. Jedna z wind posiada szerokie drzwi znacznie ułatwiające wjazd wózkiem inwalidzkim. Windy umożliwiają dotarcie do każdej kondygnacji budynku. Przyciski w windzie są oznaczone alfabetem brajla. Winda nie jest wyposażona w komunikaty głosowe.
Toaleta znajduje się na parterze, na wprost holu i nie jest przystosowana dla osób na wózkach inwalidzkich (brak powierzchni manewrowej, poręczy, przystosowanej armatury).
Przed budynkiem wyznaczono 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
Brak tyflomap.
Pomieszczenia w budynku nie są oznaczone tabliczkami z wypukłymi cyframi i alfabetem brajla.
Brak dźwiękowego systemu nawigacji dla osób niewidomych.
Jest możliwość wstępu z psem asystującym.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli prowadzi "Wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego oraz wspomagającego" znajdującą się w użyczonych pomieszczeniach budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Stalowej Woli przy ul. Romana Dmowskiego 1. W obiekcie przewidziane są udogodnienia dla osób niepełnosprawnych w następującym zakresie:
- wejście do budynku od strony frontowej (w przeszkleniu - nowa część budynku MOPS) bez przeszkód w postaci progów, wyposażone w podjazd o niskim stopniu nachylenia, umożliwiający wjazd osobom poruszającym się na wózkach inwalidzkich. Bezpośrednio przy wejściu znajduje się winda, przy pomocy której osoba korzystająca z wózka inwalidzkiego lub z dysfunkcją ruchową może dotrzeć do pomieszczenia "Wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego, pielęgnacyjnego oraz wspomagającego" na poziomie -1,
- miejsca postojowe - MOPS posiada dwa wewnętrzne parkingi. Parking przy prawym skrzydle budynku posiada trzy miejsca postojowe przeznaczone dla osób niepełnosprawnych, natomiast parking przy lewym skrzydle wyposażony jest w jedno miejsce postojowe o takim charakterze,
- toalety - oznaczono dwie toalety (parter oraz I piętro - nowa część budynku MOPS) wyposażone w poręcze oraz inne udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Dostęp do tych miejsc możliwy jest od wejścia frontowego (w przeszkleniu).
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
Brak możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego.
W budynku nie ma pętli indukcyjnych.
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Stalowej Woli zapewnia osobom ze szczególnymi potrzebami następujące środki wspomagające komunikację:
- kontakt telefoniczny (stacjonarny w godzinach pracy urzędu),
- kontakt korespondencyjny (pocztą tradycyjną, e-mailową, ePUAP, e-doręczenia).